Muzeum Misyjne mieści się w budynku klasztornym. Powstało w 1976 roku z inicjatywy ówczesnego proboszcza parafii czerwińskiej ks. Zbigniewa Malinowskiego SDB. W gablotach po obu stronach korytarza prezentowane są interesujące eksponaty, przywiezione przez polskich salezjańskich misjonarzy z terenu ich pracy misyjnej. Znajdują się tu m.in. pióropusze indiańskie, tradycyjne afrykańskie instrumenty etniczne, wyroby z kości słoniowe, okazy dzikich zwierząt, rękodzieło z Bliskiego i Dalekiego Wschodu i wiele innych niepowtarzalnych pamiątek po salezjańskich misjonarzach.
Wystawa misyjna w czerwińskim klasztorze jest żywym dowodem spełnionych marzeń św. ks. Jana Bosko. Jego marzenia umacniały także prorocze sny, w których Bóg ukazywał mu konkretne kraje, a nawet miejscowości, gdzie mieli pracować salezjańscy misjonarze. Jego marzenia zaczęły stawać się rzeczywistością wraz z wysłaniem pierwszej grupy misjonarzy do Patagonii w Ameryce Południowej, 11 listopada 1875 r. Po nich byli kolejni. Za życia ks. bosko odbyło się w sumie dwanaście ekspedycji misyjnych. W ten sposób powołanie misyjne na stałe wpisało się w charyzmat salezjański. Dziś na misjach w 134 krajach pracuje przeszło 150 salezjanów i salezjanek z Polski.
Dzień Misji Salezjańskich obchodzony jest 25 lutego. Tego dnia salezjanie wspominają świętych męczenników z Chin, bp. Alojzego Versiglia i ks. Kaliksta Caravario, którzy zginęli w 1930 roku.